Fotosesija-(26).jpg Fotosesija-(24).jpg Fotosesija-(20).jpg Fotosesija-(11).jpg Fotosesija-(6).jpg sarkanas 033 (Medium).JPG majas 032.JPG IMGP2726.JPG stadi,davis 006.JPG IMGP4666.JPG ogas 001.JPG sulas 005.JPG IMGP2711.JPG
Apskatīt visus jaunumus

Smiltsērkšķu stādu-stādīšana ( Lasīt tālāk)

Smiltsērkšķu stādu-stādīšana           (  Lasīt tālāk) Stādīšanas laiks apriļa vidus-beigas atkarībā no laikapstākļiem! 

 Šķirne-Botaniceskaja Lubitelskaja.

Ogas ir lielas, 0,78 g smagas, tumši dzeltenas, kas nogatavojas augusta beigās, septembra sākumā. Krūmi vidēja auguma. Šķirnes ieņēmība pret slimībām – vadaudu mikozi un pumpuru bakteriozi neliela. Ogas ļoti sulīgas.

Svarīga ir arī vīrišķā auga izvēle. Apputeksnētāju šķirņu ir maz. Jebkuras šķirnes apputeksnēšanu var veikt jebkurš vīrišķa dzimuma smiltsērkšķis ar vienādu ziedēšanas laiku.

Krūmu dzimumu iespējams noteikt jau divgadīgam stādam. Vīrišķie pumpuri ir krietni lielāki par sievišķajiem, klāti ar daudzām segzvīņām(pumpuri kā mazi čiekuriņi). Sievišķie ir divas reizes mazāki, slaidāki, tikai ar divām segzvīņām. Jaunie dzinumi un lapas ir ar sudrabainiem zvaigžņmatiņiem, kas vēlāk kļūst brūni. Smiltsērkšķu augļu forma mēdz būt dažāda - atkarībā no šķirnes īpatnībām.

Audzēšana

Smiltsērkšķus var sekmīgi audzēt gaišās, atklātās vietās pietiekami mitrās mālsmilts un smilšmāla augsnēs. Optimālā augsnes reakcija – viegli skāba (pH 5,5 līdz 6,5). Jāizvairās no vietām, kur tuvu augsnes virskārtai atrodas pliens vai glūda. Vispiemērotākās ir palienes, pietiekoši mitras (bet ne pārpurvojušās) zeme, kur gruntsūdens līmenis vasarā ir ap metru. Kad lapas izplaukušas, ilgstoši stāvošu ūdeni augsnes virskārtā smiltsērkšķiem netraucē. Izvēlētai vietai jābūt ar dabisku noteci. Ziedu salizturībā ir ļoti augsta.

Stādīšana

Smiltsērkšķu kailsakņu stādus stāda tikai pavasarī, tikko augsne sasilusi. Rudenī stādītie stādi ieaugas sliktāk. Stādus konteinerpodiņos var stādīt arī rudenī. Stādu virszemes daļu saīsina par 1/3 tā, lai visi palikušie dzinumi būtu vienādā garumā. Ja sakne ir ļoti gara, to nesaīsina, bet ieloka stādāmā bedrē. Uz 8–10 sievišķajiem augiem jāiestāda viens vīrišķais, to novietojot valdošo vēju pusē. Atstarpe starp stādiem 2m, starp rindām 4m.

Stādot augsni parasti nemēslo, jo saknes ir jutīgas pret tiešu saskari ar minerālmēsliem. Kūtsmēsli un trūdvielām pārbagātas augsnes palielina risku augiem saslimt ar sakņu vīti, jeb verticilozi. Var likt komplekso virsmēslojumu pēc stādīšanas. Jāskatās, lai minerālmēslu granulas nesaskartos ar krūma stumbru . Nedrīkst lietot hloru saturošu mēslojumu. Pēc stādīšanas vēlams apdobi mulčēt ar rupju materiālu, vislabāk ar koksnes šķeldām, tas saglabās vienmērīgu augsnes mitrumu, sargās saknes no pārkaršanas, bet ļaus augsnei arī elpot un laidīs cauri lietus ūdeni.

Telefons:

+37129147382

Nejauša bilde:

Fotosesija-(25).jpg Apskatīt albumu